Tomáš Honzík

franšízant, provozuje pět restaurací, 53 let

Tomáš Honzík

franšízant, provozuje pět restaurací, 53 let

Do McDonald’s nastoupil jako řadový zaměstnanec v březnu 1992, ještě před otevřením první restaurace v pražské Vodičkově ulici. V prvních letech boomu pomáhal s otvíráním provozoven na Václavském náměstí v Praze, v Liberci, ve Velkém Meziříčí. Další restauraci – v Mostecké ulici na pražské Malé Straně – už otevíral jako vedoucí. Vedl několik dalších provozoven, včetně té na Václavském náměstí, která byla ve své době největší restaurací McDonald’s na světě.


Pracoval i pro centrálu jako konzultant a v roce 2003 dostal příležitost převzít svoji první restauraci McDonald’s z pozice licenčního partnera, a to tu u stadionu pražské Sparty na Letné. Dnes provozuje pět poboček v Pardubicích, Praze a na dálnicích a zaměstnává 484 lidí.


Firma si Tomáše Honzíka cení pro jeho přístup k lidem i výborně nastavenou organizaci. Získal interní ocenění za pohostinnost a v jeho restauracích se testují novinky pro celý trh. „McDonald’s je dnes úplně jiný než před třiceti lety. Je moderní, techničtější, reaguje na potřeby nových zákazníků. Naše podnikání vždy bylo a je postaveno hlavně na lidech, jejich výběru, tréninku a motivaci. A já mám to štěstí, že mám okolo sebe velké množství opravdu skvělých lidí,“ svěřuje se.