Roman Macík

franšízant, provozuje šest restaurací, 50 let

Roman Macík

franšízant, provozuje šest restaurací, 50 let

Začínal v roce 1993 v tehdy nové provozovně v Ostravě. Po kariérním žebříčku se vyšplhal až na úspěšného vedoucího restaurace a díky tomu dostal od společnosti možnost získat vlastní licenci.

„Líbí se mi, že McDonald’s vždy držel tempo s dobou a byl ten, který určuje směr,“ říká podnikatel, který byl nedílnou součástí rozvoje současné sítě a dnes provozuje šest poboček po Praze, včetně vůbec prvního českého McDonald’s ve Vodičkově ulici.

Denně se ve svých restauracích pohybuje, má detailní přehled o provozu a pro tři stovky zaměstnanců se snaží vytvářet motivující a přátelské pracovní prostředí, ve kterém se jeho zaměstnanci cítí dobře. Ve své organizaci dává rád příležitost mladým pracovitým zaměstnancům, kteří se tak už ve studentském věku mohou stát součástí managementu restaurace. „Jsem pyšný na to, že jsem součástí systému McDonald’s,“ říká Macík, jehož restaurace mají výborné výsledky. „Vždy jsem byl ke značce loajální a ona mi dala možnost setkat se s lidmi, kteří ovlivnili můj život,“ dodává.