Renáta Roubínková Baierová

první žena-franšízantka v historii českého McDonald’s, 57 let

Renáta Roubínková Baierová

první žena-franšízantka v historii českého McDonald’s, 57 let

Pro McDonald’s začala pracovat v Německu jako řadový pracovník, dlouho předtím, než společnost otevřela první restauraci u nás. Pak vedla restaurace ve Stuttgartu a v Norimberku a svoji zkušenost využila po návratu do Česka, kde postupně otevírala pobočky v Praze na Florenci, v Brně, Jihlavě nebo Olomouci. 


Z vedoucí restaurace se stala provozní konzultantkou pro několik poboček, a když sama získala licenci, velmi rychle nabírala další restaurace. Dlouho byla franšízantkou s největším počtem restaurací, zaměstnávala pět stovek lidí, zastupovala všechny české franšízanty, podílela se na řadě inovací a dostala se i do žebříčku Forbesu 150 nejvlivnějších žen Česka. Aktuálně má sedm restaurací v Brně a Jihlavě s 271 zaměstnanci.


Dlouhodobě se věnuje charitativní činnosti, stála u zrodu fotbalového McDonald’s Cupu pro školáky a ve svém regionu je velmi aktivní. 


I svého manžela poznala u McDonald’s – ona vedla restauraci v Brně, on v Praze. „McDonald’s pro mě představuje podnikání za jasných podmínek a pravidel, mladé lidi, inovace, stabilní firmu a možná i budoucí podnikání pro jedno z mých dětí,“ říká.