Radek Janalík

bývalý Managing Director, nyní vede franšízovou komunitu, 53 let

Radek Janalík

bývalý Managing Director, nyní vede franšízovou komunitu, 53 let

Začínal v roce 1995 od nuly, ale už po necelém roce se dostal na pozici vedoucího restaurace. Pak jeho kariéra v rámci McDonald’s raketově stoupala – byl ředitelem v Maďarsku a Řecku, Managing Directorem v Česku a následně byl zvolen do vedení komunity českých McDonald’s franšízantů.


Byl u toho, když McDonald’s rostl do celonárodního fenoménu, vzpomíná, jak se firma neskutečným tempem rozvíjela a zájemci o práci čekali v řadách. „Teď je všechno složitější a náročnější, ale věřím, že se nám pořád bude dařit hledat správné lidi na správná místa a že dál budeme udávat tempo a trend,“ říká.


Dnes provozuje pět restaurací s 449 zaměstnanci. Podporuje hokejový tým Bílí Tygři Liberec, je aktivně zapojen do McDonald’s programu Trash Patrols na úklid odpadků nejen v okolí restaurací. 


„Nejvíce si cením toho, s kolika skvělými lidmi jsem mohl pracovat. Prošla mi rukama řada lidí, kteří to dotáhli daleko. I já jsem dostal příležitost na sobě pracovat a díky tomu, jak McDonald’s funguje, jsem mohl získávat zkušenosti v různých státech a přenášet je mezi jednotlivými trhy. Stěhování i změny v zaměření jsou sice na úkor komfortu, ale člověka hrozně posouvají a formují,“ chválí si propracovaný globální vzdělávací a kariérní systém společnosti.