Petr Štefek

franšízant, provozuje šest restaurací, 56 let

Petr Štefek

franšízant, provozuje šest restaurací, 56 let

Nastoupil v roce 1993 na trénink do McDonald’s na Václavském náměstí v Praze. Z crew se přes všechny pozice vypracoval až na vedoucího restaurace ve Velkém Meziříčí a následně v nově otevřené pobočce v Ostravě. 


Pracoval také pro centrálu společnosti jako provozní konzultant v Česku i na Slovensku a následně získal licenci na provozování vlastní restaurace. V roce 2005 otevřel ve Zlíně jako franšízant rovnou dvě restaurace najednou. Dnes provozuje tři zlínské pobočky a další tři v Brně, dohromady má 426 zaměstnanců.


Když restaurace procházely remodelingem, sám si je projektoval. Teď se chystá na střeše jedné z nich jako první a zatím jediný franšízant zprovoznit solární panely. Dbá i na striktní dodržování pravidel pro třídění odpadu a nakládání s ním a snaží se zavádět další novinky, které vedou k šetrnějšímu provozu.


Jako Zlíňák má vřelý vztah k Barum Rally, kterou v roce 2021 sponzoroval, a dokonce i absolvoval se svým hybridním autem v kategorii Green Rally. „Víc než polovinu svého života jsem prožil s McDonald’s a jsem pyšný, že jsem jeho součástí. Rozhodně je zajímavé vyzkoušet si nejprve pozici zaměstnance a pak i provozovatele, člověk pak víc rozumí svým zaměstnancům,“ říká Petr Štefek.