Michal Mládek

franšízant, provozuje devět restaurací, 51 let

Michal Mládek

franšízant, provozuje devět restaurací, 51 let

Michal Mládek letos otevře už svou desátou restauraci, přitom byl jako řadový zaměstnanec už u otevření prvního McDonaldu v Praze v roce 1993 a pak se podílel i na otevření druhé a třetí restaurace na Václavském náměstí a na Andělu.


Prošel několik restaurací, jako člen support teamu pomáhal s otevřením první slovinské restaurace v Lublani, vedl pobočku v Hradci Králové i na Václavském náměstí. Díky svým výsledkům pak v roce 1999 dostal vlastní licenci a v současnosti zaměstnává přes 600 lidí. 


V jeho budějovické pobočce se testoval McWrap, původně pod názvem Chicken Roll, který se pak uchytil na celém trhu. „McDonald’s je lídrem v inovacích ve fastfood segmentu, věřím, že si tuto pozici udrží a zůstane zodpovědným a dobrým sousedem v lokalitách, kde své restaurace provozuje,“ přeje si Michal Mládek.


Sám má silný cit pro podporu komunit a naplňuje firemní motto být dobrým sousedem. Pořádá charitativní golfové turnaje, podporuje budějovický hokej i nemocnice, do nichž třeba během covidu posílal jídlo pro personál.