Michaela Polydorová

osobnost financí českého McDonald’s, 56 let

Michaela Polydorová

osobnost financí českého McDonald’s, 56 let

Na začátku devadesátých let se trénovala u McDonald’s ve Vídni, v roce 1992 se přesunula do Prahy, kde byla v týmu otevírajícím první restauraci McDonald’s ve Vodičkově ulici. Po přechodu do finančního oddělení pak měla na starosti reporting do USA, posledních sedm let je interní auditorkou. V Česku zaváděla kontrolní procesy, například detailní kontrolní procesy stavů v pokladnách a ochrany peněz v restauracích či později od roku 2005 aplikaci procesů Sarbens Oxley a protikorupčních norem.


„Na začátku jsme se učili hlavně z vlastních chyb. Ne všechny zahraniční zkušenosti bylo možné překlopit na český trh, takže jsme procesy nastavovali sami. Společnost nám tehdy dala důvěru, pokud jsme splnili základní kritéria a dodali výsledky,“ vrací se do raných devadesátek, kdy se ještě reportovalo na ručně vyplněných papírech, než přišel tehdy legendární předchůdce Excelu, tabulkový software Lotus123.


Během třiceti let na trhu se podle ní řetězec víc a víc přibližoval zákazníkům. „Z původně luxusní a výjimečné restaurace jsme se stali běžně dostupnou a každodenně používanou restaurací pro větší část populace. A tohle přibližování lidem bude podle mého názoru pokračovat,“ předpovídá Michaela Polydorová.