Jan Ostrý

franšízant, provozuje čtyři restaurace, 37 let

Jan Ostrý

franšízant, provozuje čtyři restaurace, 37 let

Jan Ostrý je v Česku historicky prvním franšízantem druhé generace – vedení a provozování ostravských restaurací převzal po svém otci Zdeňkovi. Vloni otevřel novou, čtvrtou pobočku v Havířově a aktuálně zaměstnává 390 lidí.


V restauracích svého táty se pohyboval od dětství, takže McDonald’s zná dokonale a i v tréninku na franšízanta měl díky tomu velkou výhodu. Absolvoval stáže v Singapuru, Černé Hoře a trénink v Polsku, licenční kontrakt podepsal v roce 2012.


Stejně jako táta tráví v provozu mezi zaměstnanci spoustu času a jako podnikatel je na Ostravsku hodně aktivní. Své restaurace zapojuje do McDonald’s programu Trash Patrols na úklid veřejných prostor nejen v okolí restaurací, podporuje HC Vítkovice a v současnosti zastupuje všechny české franšízanty v rámci skupiny European Franchisee Leadership Group (EFLG).


„Daří se nám posouvat firmu stále dopředu a držet vedoucí pozici na trhu. Z ryze restauračního občerstvení se McDonald’s stává i technologickou společností s mnoha prvky IT a automatizace,“ popisuje současný vývoj.