Dan Camp

Managing Director McDonald’s CZ a SK, první Američan ve vedení českého McDonald’s, 50 let

Dan Camp

Managing Director McDonald’s CZ a SK, první Američan ve vedení českého McDonald’s, 50 let

Do McDonald’s nastoupil v roce 1988 v Estes Park v Coloradu jako šestnáctiletý řadový člen týmu. Než se stal výkonným ředitelem McDonald’s CZ a SK, čtyřikrát se s manželkou a dětmi stěhoval po USA a ve firmě pracoval v devíti různých rolích – vedl pobočky mezi kasiny v Las Vegas, zastával vedoucí funkci na Hamburger University v globální centrále McDonald’s v Chicagu, jako provozní ředitel byl zodpovědný za 700 restaurací na jihozápadě Spojených států a podílel se na mnoha iniciativách, včetně zavádění značky McCafé v USA nebo nového způsobu organizace a řízení restaurací.


Vedení McDonald’s v Česku a na Slovensku převzal padesátiletý Camp v roce 2021. Chce dál posilovat pozici společnosti na tuzemském trhu a zároveň v Česku vytvořit vzorovou síť restaurací, se kterou se budou chtít srovnávat franšízanti i manažeři McDonald’s z celého světa. „Jen málo systémů funguje tak jako McDonald’s a může nabídnout tolik cest a možností pro ty, kteří chtějí růst a přijímat výzvy,“ říká.


Firmě prý splácí to, co ho naučila. „Vždycky jsem se snažil pomáhat ostatním a rozvíjet talenty v našem systému,“ popisuje svou mentorskou roli. „Mnoho společností prohlašuje, že jim jde především o jejich lidi, ale u McDonald’s to skutečně platí. Mnohokrát jsem se přesvědčil, že tahle společnost investuje do svých lidí, pečuje o ně a dělá pro ně to nejlepší,“ dodává.

„Náš zakladatel Ray Kroc říkával, že neví, co budeme v budoucnu prodávat, ale prodáme toho víc než kdokoli jiný. To platí dodnes. Vždy budeme usilovat hlavně o to, abychom našim hostům dopřáli snadno dostupný, a přitom příjemný zážitek,“ usmívá se Dan Camp.